wrz 15
Setny wpis na blogu musiałam uczcić czymś wyjątkowym. A  podejrzewam,że każda z Was ma coś tak wyjątkowego jak trencz.
Trencz to kwintesencja ponadczasowej i uniwersalnej klasyki, która jest bezpieczną bazą, a jednocześnie elementem garderoby, który przy odpowiednich dodatkach tworzy całą stylizację.

Trafił z okopów pierwszej wojny światowej (do dziś w języku angielskim “trench” oznacza dosłownie “okop”; po dodaniu słowa “coat”, zamienia się dopiero w kultowy płaszcz) i z szafy mężczyzn trafił wprost do kanonu garderoby damskiej.

Pierwotnie trencz był płaszczem przeciwdeszczowym, uszytym z ciężkiej mieszanki bawełny (popelina), wełnianej gabardyny i skóry. Miał dopinaną podszewkę i długość do kolana.  Trencz miał być alternatywą dla ciężkich wojskowych płaszczy,

noszonych przez brytyjskich i francuskich żołnierzy na frontach I wojny światowej.


Wynalezienie trenczu przypisuje się dwóm markom Burberry i Aquascutum. Thomas Burberry, wynalazca tkaniny odpornej na wodę, oddychającej, zwanej gabardyną (około 1880 r.), projektował dla armii płaszcze już w 1901 r. Ten rok można uznać za datę narodzin trenczu. Początkowo mogli je nosi tylko wysocy rangą oficerowie. Niższym szczeblem żołnierzy trencz nie przysługiwał. Potem, trafił do szaf wielu mężczyzn i co najważniejsze kobiet!  :-) Obecnie, kobieta uważająca sie za elegancką ma przymajmniej jeden trencz. Klasyczny to ten beżowy, ale modne są i czekoladowe, czarne, żółte…

Trencz nosili w filmach tacy aktorzy jak  – Rick Blaine grany przez Humphreya Bogarta

w “Casablance”, Dick Tracy, Mike Hammer, Peter Sellers jako inspektor Clouseau.


Autor admin

wrz 15

Czerwone wino, burgund to kolory tej jesieni. kolor nostalgiczny, ogrzewający, szlachetny. Niekoniecznie jako wielkoformatowe wykorzystanie go w garderobie, ale można wybrać ten kolor jako dodatek, podobnie jak wzór węża. W swojej szafie mam jedynie ciepłą, dzianinową sukienkę  mini (z Camaieu) w kolorze czerwonego wina, oraz lakier do paznokci Sally Hansen. Ja kolor ten  łącze  z brązem, beżem.
Możemy nosić go ze złotem, zielenią, czernią.

Przedstawiam poniżej pare wygooglowanych propozycji.

Botki net-a-porter


Autor admin

wrz 15
Czasem człowiek musi – bo sie udusi. Obecnie teraz tak sie właśnie czuje, i chce krzyczećććććć jak postać z obrazu Edwarda Muncha.
Krzyczeć mi się chce, gdy w TV widzę, jak w reklamie śmieciowej gazety jaką jest “Fakt” występuje aktorka Teatru Narodowego, aktorka, która występowała u Kieślowskiego – Grażyna Szapołowska.
Myślałam,że już nic mnie nie zaskoczy, gdy w rekalmie  produktów Knorra zobaczyłam Katarzyne Herman i jej partnera Tomasza Brzozowskiego, właściciela lokalu z duszą  pod przewrotną nazwą “Czuły Barbarzyńca”, gdzie to się kawy można napić i poczytać, ogólnie poczuć się jak intelektualista w biblioteczce domowej.Ale i tak mnie zaskoczono.
Gdyż w reklamuje także produktu Knorra, tym razem przentując nam kostke z glutaminem sodu, ktorej używania wstydził by sie każdy początkujący kucharz, wystąpił nie kto inny jak sam  Marco Pierre White, najmłodszy kucharz który dostał 3 gwiazdki Michelin. Noże mi sie tępią, jak  to widze!

Zdziczenie obyczajów dosięgnęło także i to poletko. Zgroza. Czekam aż Woody Allen zacznie reklamować McDonaldsa.


Autor admin

wrz 15

Kosmetyk do prostowania włosów, ktory mnie nigdy nie rozczarował to Liss ultime olejek termowygładzający z L’oreal.

A że włosy prostuje (lub faluje prostownicą) codziennie, taki mój poranny rytuał, to musze mieć coś sprawdzonego i niezawodnego. Nie skleja, dobrze sie rozprowadza, nie przetłuszcza mi włosów. Końcówki coprawda troszeczke mam spalone i raz w miesiącu musze je podciąć, ale gdybym nie używala kosmetyków do włosów, zapewne miałabym spalone siano zamaist włosów.
Prostownica, która w pełni spełnia moje oczekiwania to EFALOCK. Szyzbko sie nagrzewa, nie pali włosów, ma wskaxnik temparetury.Mam ją okoo 3 rok, i jest nadal OK.
Do zestawu dokupiłam sobie fajną szczotkę z L’oreala, jak będzie się spisywać – zobaczymy, dopiero co ją zakupiłam :-)

Także jak szukacie w bogatej ofercie kosmetyków i sprzętu do prostowania – mogę te polecić.

DSC01923

DSC01930

Autor admin