paź 04

Stop manipulacji
“Żaden rozsądny kierowca nie pozwoli, by któryś z wziętych przez niego autostopowiczów sam siadał za kierownicą i wybierał kierunek jazdy. Tymczasem w codziennym życiu dzieje się tak bardzo często, gdy ulegamy nagabywaniu czy manipulacji, a ludzie skrycie lub otwarcie narzucają nam, co mamy myśleć, robią, jak żyć lub kochać, by spełnią ich oczekiwania. Manipulator – korzystając z technik, które nas paraliżują, wprawiają w zakłopotanie i nie pozwalają reagować – opanowuje i rujnuje jakiś fragment naszego życia”.

“Podręcznik psychologiczny. Jak uniknąć tzw. przemocy emocjonalnej? Jak nie dać się złapać w pułapkę toksycznego związku i nie pozwolą manipulować sobą w życiu prywatnym czy w pracy? Autor, znany psychoterapeuta, omawia wszystkie aspekty sytuacji, w których wmawia się nam, że jesteśmy gorsi, głupsi czy słabsi, i daje szereg praktycznych wskazówek, jak ustrzec się przed dominacją męża, partnera czy szefa, obniżającego naszą wartość i depczącego poczucie godności rzekomo w trosce o nas samych”.

“Uwolnienie się od życiowych neuroz, przezwyciężenie doświadczeń związanych z porażkami i odważne zwrócenie się ku przyszłości, miłość i sens życia “innego”, tego duchowego, które daje nadzieję wykraczającą poza doczesność – to tematy poruszane w tej książce. Autor wspomina swoją pisarską drogę, by raz jeszcze towarzyszyć czytelnikom w wędrówce po ścieżkach ludzkiego życia, często najeżonych trudnościami i usianych zniechęceniem, zwątpieniem, rozpaczą. Pokazuje, że aby bez lęku i bez wahania spoglądać daleko przed siebie, trzeba najpierw wniknąć głęboko w swoje wnętrze. Trzeba stać się w pełni świadomym, wolnym i dojrzałym człowiekiem.”

“Książka powstała w oparciu o cztery autentyczne historie. Autorka zamieściła w prasie i Internecie ogłoszenie o tym, że zbiera materiały do książki o trudnym dzieciństwie. Spośród kilkudziesięciu historii (nadesłanych, opowiedzianych) wybrała cztery, w których opowiada przeżycia dorosłych ludzi, nie mogących zapomnieć o swoim dzieciństwie. Nie mogą zapomnieć nie dlatego, że było ono pełne radości, ciepła i zrozumienia, lecz zupełnie odwrotnie – KTOŚ napiętnował je przemocą, strachem i zamienił w koszmar. Ten ktoś (rodzice, opiekunowie) zrobił to w imię tzw. miłości oraz dobrego wychowania i żądał dodatkowo okazywania sobie szacunku”.

Autor admin

paź 04
Zastanawiałam sie,czy wkleić te zdjęcia, gdyż na tle beżowego przedpokoju beżowa tunika-nietoperz wygląda, no cóż – blado. Bez polotu, jakoś mdławo. Ale uwierzcie mi, w środowisku miejskim, na tle kolorów wygląda fajnie :-) Ponoć dziś ostatni dzień ciepła, zobaczymy, getr 3/4 już pewno w tym roku na zewnątrz nie ubiorę, ale widzę na zdjęciu,że są zbyt prześwitujące, więc lece dokupić jakieś bardziej kryjące. Miłego dnia!

DSC02244

I coś zdrowego i smacznego: salata lodowa, z tuńczykiem z wody, pestkami dyni, startą marchewką i czerwoną cebulą :-)
DSC02225

Autor admin