gru 04

Jak co roku w grudniu, przeważnie w dniu imienin mojej teściowej wybieram sie z mężem do galerii na Worl Press Photo. To taki nasz grudniowy rytuał. W tym roku także nie odmówiliśmy sobie tej przyjemności, choć oglądanie zdjęć nie jest przyjemne, a refleksyjne, wstrząsające, czasem zabawne, choć w przeważającej części przerażająco trudne. Zawsze żałuje, że jest ich tak mało, bo moglabym tam być cały dzień i ogladać, ogladać…Jak ma z Was ktoś okazje – polecam. napewno na długo Wam zapadną te zdjęcia w pamięć i w serce.

W tym roku zwyciężyło zdjęcie portret Jodi Bieber z RPA za fotografię ukazującą młodą dziewczynę z Oruzgan, prowincji Aganistanu, której mąż uciął nos. Portret ten zapadnie mi pewno w pamięć tak jak inny portret z National Geographic autorstwa Steve McCurry “Afgańska dziewczyna”przedstawiające 14 letnią Afgankę o intrygujących oczach.


“Afganistan girl” Najbardziej znaną fotografią McCurrego jest „Afgańska dziewczyna”, przedstawiająca pierwotnie nieznaną z imienia i nazwiska młodą kobietę. McCurry wykonał to zdjęcie w 1984 roku w Pakistańskim obozie uchodźców Nasir Bagh. Twarz dziewczyny stała się znana całemu światu za sprawą opublikowania jej zdjęcia na okładce National Geographic w czerwcu 1985. Po 18 latach Steve McCurry, wraz z ekipą National Geographic, zidentyfikował kobietę jako Sharbatę Gulę. “

Inne zdjęcia z tegorocznej World Press Photo

Haiti po trzęsieniu ziemi

i zdjęcie, ktore mnie zatrzymało na kilka chwil. Jak muzyka może umilić komuś smutną rzeczywistość

i uchwycenie ułamka sekund przez Gustavo Cuevasa z  Hiszpanii. Z opisu przy zdjęciu wynikało,xe torreador po operacji wrócił do zawodu w niedługim czasie po wypadku.


Autor admin

gru 04

Od grudnia 2010, gdy zrezygnowała ze stanowiska redaktor naczelnej francuskiego “Vogue’a” Carine Roitfeld  – Alt zajęła jej. miejsce.

Ma 43 lata , rockandrollową duszę i styl. Znak rozpoznawczy to rurki – najlepiej z sieciówki Topshop: “mają najlepsze”. Buty ulubione to Guiseppe Zanotti. jej mama to Francoise, która w latach 60. i 70. była uznaną modelką domu mody Lanvin i Nina Ricci. Prywatnie żona Franka Duranda, i mama dwójki dzieci Antoin i córką Francoise.

Plotka głosi, że nigdy nie była na siłowni, dżinsy kupuje w sieciówkach, nie chce słyszeć o maseczkach. Emmanuelle zmienną jest. Ale tylko od pasa w górę. Raz inspiruje się gotykiem i nosi top najeżony ćwiekami, innym razem zakłada futurystyczne marynarki Balmain. Od pasa w dół nosi wyłącznie spodnie (czarne rurki). O sobie mówi tak: “Nie przywiązuję dużej uwagi do swojego wyglądu. Nie uprawiam jogi, nie ćwiczę pilatesu. Nie lubię wysiłku fizycznego, mam dużo energii w sobie. Makijaż? Maluję rzęsy i to wszystko. Moje włosy?Obcielam je podczas sesji zdjęciowej, nigd nie chodzę do fryzjera”.


Autor admin