gru 27

A dla partnera też coś znalazłam i nie moglam sie oprzeć aby zaprezntować

Autor admin

gru 27

Właśnie dziś uciełam sobie miłą pogawętke z przemiłą osobą :-) (pozdrawiam Cię Agata), min. o umiejętności wypoczywania w wolnym czasie. Czasem ma sie wrażenie,że wolny czas przemknął nam na niczym szczególnym, i ma sie poczucie straty owego czasu, innym razem minuty przelatują nam na rozmyślaniu, analizowaniu. Ale jak miło można analizować, planować i “przemyśliwiać” w towarzystwie np. dobrego filmu, który od miesięcy czeka w kolejce na pooglądanie, na wrócenie do ulubionej książki, na odrobienie zaległości prasowych. Można się pobawić swoimi kosmetykami i odkryć nowy spsób malowania oczu. Można wykonać misterny manicure. A do tego, kawa, wyciśnięty sok z cytrusów, kubek herbaty…

Ja dziś pracowałam, pozałatwiałam w urzedzie sprawy, byłam na (krotkim, bo krótkim ale zawsze) spacerze z psem, a reszte czasu przebimbam w dresie na w/w czynnościach. I obiecuje nie będe mieć żadnych wyrzutów sumienia,że w tym czasie mogłam wynależć proch, żarówke czy napisać książke na miare Pulitzera. Nie, nie – nic z tych rzeczy. Wam – tym na urlopach i tym pracującym -  także życze twórczego a przy okazji błogiego i regenerującego wypoczynku.


Poświątecznie-wolny czas

Autor admin

gru 27
Moda zmienia się strasznie szybko. Mamy zimę (przynajmniej kalendarzową), a jesteśmy już dawno po pokazach na sezon Wiosna/lato 2012 i projektanci przygotowują kolekcję zimową na kolejny sezon… To naprawdę zabójcze tempo.

Dlatego od jakiegoś czasu niektóre marki lansują ideę mody poza sezonowej.
Oczywiście od dawna istnieje ponadczasowa klasyka (prawie w każdej marce jest linia basic).

Muji – wyjatkowy design ubrań i wnętrz

I tak słynny projektant - Azzedine Alaia nie przygotowuje pokazu co sezon, tylko wtedy kiedy ma wenę. Nie wpasowuje się w harmonogram świata mody i w ten sposób sprzeciwia się temu szaleńczemu tempo. A jednak jego kolekcje zawsze budzą ciekawość.

Inna międzynarodowa marka, która nie kieruje się trendami to MUJI. Muji to skrót od słowa „mujirushi” czyli bez marki. Charakteryzuje się prostotą, neutralną kolorystyką, funkcjonalnością. Ta minimalistyczna stylistyka

sprawdza się zawsze. Proste t-shirty, bluzy, swetry i sukienki to świetna, ponadczasowa baza.

Nasza rodzima marka, która lansuje myśl to Lobster. Znajdziemy tu nawet bluzki oversize z tym napisem. To moda wolna od ograniczeń, od wyścigu o sławę, to propozycje ponadczasowe, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych.

Czasem warto zwolnić i nie podążać za trendami. Odpocząć, żeby później znów zanurzyć się w świecie mody:)


*Zwierciadło

Autor admin

gru 27

Autor admin