sty 13

“Mylimy egoizm z egocentryzmem. Bo wszędzie trują, począwszy od mamusi, poprzez nauczycielkę aż do proboszcza, że egoizm jest zły. Tymczasem zdrowy egoizm jest najlepszą postawą życiową, jaką można mieć. Człowiek, który kocha siebie, lubi i szanuje, kocha innych. Wszyscy mówią: „Nie bądź egoistką”. I potem jesteś służącą dla innych, a sama nie masz życia”.                                Tak mądrze o egoizmie wypowiedziała sie Katarzyna Miller, psycholożka, autorka min. książek takich jak “Chcę być kochana jak chcę”, “Być kobietą i nie zwariować” (patrz foto powyżej) . Co miesiąc możemy pocztytać co ma nam mądrego do przekazania w gazecie “Charaktery”.

Ja jestem stuprocentową egoistką. Lubie od czasu do czasu, a może i nawet częściej, wyrwać sie, odpłynąć, być tam gdzie chcę. Dziś po pracy, z koleżanką wyrwałyśmy sie na wagary. Ona w celu znalezienia materiałów do pracy licencjackiej,  ja, że swoje 3 litery przed nazwiskiem zdobyłam lata świetlne temu,więc obecnie nie musze nic zaliczać,jedynie w celu kierowcy-pomocnika a głównie jako osoba relaksująca się.

Lubicie chodzić do czytelni? Ot, tak poprostu? Zasiąść tam na chwile (szkoda,szkoda,że nie podają w czytelniach kawy), w tej ciszy zatopić sie  jakimś czytadle, gazecie, poradniku?Owszem, gazety lubie czytać w domu, na sofie przy kawie, z owocem w dłoni,ale od czasu do czasu lubie wyłączyć telefon i pobyć w czytelnianym świecie. Żałuje,że nie mieszkam w Krakowie, bo tamtejsza czytelnia w bibliotece uniwersyteckiej mnie wprost zachwyciła! Wyglądem, organizacją, historią itp. Coż, pozostaje mi czytelnia w moim mieście, mała, ale znajduje w niej to co chce, jest nowocześnie przeszklona, i ma zajefajne zielonogroszkowe skórzane fotele. Nie zrobilam zdjęcia! Błąd! Ale – nadrobie to następnym razem :-)

Hasło na dziś: pokochajmy czytelnie w swoich miastach. Jutro sobota, dla większości czas wolny, więc idealny czas na zrobienie czegoś dla siebie.Ubierzcie sie, i niepostrzeżenie wyrwijcie z domów do czytelni na wagary ;-)


Autor admin

sty 13

Autor admin