lut 10

I mamy zwycięzce 2011 roku w World Press Photo 2011. Na pooglądanie wystawy an żywo przyjdzie mi czekać do grudnia. Wytrzymam, jak co roku. Sukces dwóch Polaków pana Gudzowatego i pana Lazara – Gratuluje!

Zdjęcie polskiego fotografa Tomasza Lazara, przedstawiające uczestniczkę protestów Okupuj Nowy Jork, wykonane w chwili, gdy w dzielnicy Harlem rozpoczęły się aresztowania. Tomasz Lazar został 10 lutego 2012 roku laureatem drugiej nagrody w 55. edycji konkursu fotograficznego World Press Photo za zdjęcie pojedyncze w kategorii “Ludzie i Wydarzenia”.

Zdjęcie roku 2011. Kobieta Jemeny trzyma w objęciach swojego rannego w demonstracjach Arbaskiej Wiosny brata. fot. Samuel Aranda

W kategorii “Sport (fotoreporaż)”: mistrzostwa świata w pływaniu. Fotografia: Adam Pretty (Australia)

Pierwsza nagroda w kategorii “Ludzie w wydarzeniach (fotoreportaż)”: Fotografia: krajobraz po tsunami w Japonii. Yasuyoshi Chiba (Japonia)

Autor admin

lut 10

Autor admin

lut 10

Muszę bo sie zaduszę. Na gazeta.pl, podczas popijania kawy, doczytałam,że wiosną w TVN zaprezentowany zostanie nam nowy program poruszający tematyke mody. Tytuł brzmi “Woli i Tysio na pokładzie”. Slyszeliście kiedyś, o gorszym tytule dla programu?Bo ja nie. Brzmi jak jeżdżenie paznokciem po szybie i styropianie równocześnie lub gryzienie szetlandowego sweterka zębami. Prowadzący  to Dawid Woliński i Marcin Tyszka, nie wiadomo, który bardziej jest zmanierowany i oscylując w tematyce Michała Witkowskiego (tego od Lubiewa) , który z nich jest bardziej przegięty?Autor admin

lut 10

Autor admin