mar 02

Frida Kahlo


Przysłowia uczą,bawią,wychowują. Np. przysłowie tylko krowa nie zmiania poglądów, lub nie każde złoto co sie świeci na pierwszy rzut oka mają niewiele wspólnego z sobą, ale jednak sie dziś przekonałam,że jednak jakiś wspólny mianownik mają.

Zmieniłam swe poglady, i dalam sie wciągnąc w marketingową karuzelke.

Ale do rzeczy. Przeważnie korzystałam z usług kosmetyczki pani Sz. z wieloletnim stażem, jest to kobieta z niebanalną urodą, przesympatyczna, jedynie bez tony kursów i z niezbyt wystrzałowym salonem. Za to, zawsze wychodzilam od niej mega zadowolona. Z czasem zaczeły sie pojawiać co chwile nowe salony, co jeden ładniejszy, z coraz to lepiej wykształconą kadrą. A, że mam brwi marne, i wciąż jestem (może za niedługo sie to zmieni) przed makijażem permamentnym, to od czasu do czasu chodze min. na henne. I dziś postanowiłam zdradzić swą panią Sz. na rzecz nowoczesnego z wykształconą kadrą salonu pani S. Poszłam, umówiona na daną godzine, pani zdjeła ze mnie płaszcz, przy czym protestowałam, bo jestem samodzielną dziewczynką, włączyła w fotelu masaż pleców, zaczeła od pytań co lubie, jaki kształt brwi, kolor? potem zrobila mi miły wykład, co bedzie mi robić po kolei, co ze sobą będzie miksować,aby ten kolor uzyskać, i jakie typy henny wymiesza, bo ona sie nie opiera na jednym typia bla bla bla, a wszystko to po to, aby efekt mnie oszołomił (Pani Sz. zawsze po cichu wszytsko miesza, naklada, a jedyne czym nie zabawia, to anegdotami z czasow PRL, kiedy to z USA przywiozła sobie pierwsze jeansy, lub jak z Paryża od ciotki przywiozła kolorową sukienke, ktora była przebajeczna).Tak więc, pani w salonie pani S. czyniła przygotowania jakby conajmniej miała mnie zoperować, a nie zrobić henne. Po mega długim czasie efekt mnie oszołomił…a jakże –  w lustrze zobaczylam totalną odwrotnośc tego o co prosiłam, czyli mega czarne grube brwiska jak u Fridy Kahlo! zamiast  pięknych brwi, jakie zawsze miałam wychodząc od pani Sz.

Oczywiście zapłacilam, oczywiście dalam napiwek, oczywiście kwota byla wyższa jak u pani Sz. Plując sobie w brode, że dałam sie tak naciąć, a i że nie jestem asertywna, bo powinnam powiedzieć tej uroczej damie, że spartoliła swą robotę koncertowo, poszłam do auta, aby jak najszybciej znaleźć sie w  zaciszu domowym i wyszorować brwiska. Taaa, nie każde złoto co sie świeci…nie każdy salon wypasiony, ma dobrą jakoś usług.

Autor admin

mar 02

Autor admin