maj 07

Fińska blogerka Lintu

Fińska blogerka Jonna

Każda z nas odgapia – inspiruje sie brzmi nieco lepiej :-) od innej, lub innych. Ja sama bardzo czesto sie inspiruje blogami, koleżankami. Ba, czasem – odgapiam, i sie tego nie wstydze. Ale uważam,ze jakieś granice zachowane być powinne. Ale niektórym sie to pozacierało. Pomiędzy taka dyskretną inspiracją a czystym zrzynaniem jest spora różnica. I o ile miło jest, jak ktoś coś sobie zapożycza od nas, tak już żywa wierna kopia zasmuca, zastanawia i dusi nas. Tego typu zachowania są gdzieś głębiej zakodowane, są podyktowane albo niskim poczuciem wartości, albo sobie ktos tym cos kompensuje. A jakie jest Wasze zdanie na ten tamat??? Spotkałyście sie z tym? Ignorujcie to, uważając to za norme, schlebia Wam takie coś, czy raczej czujecie sie zagrożone, a może śmieszy?

Dla mnie wzorem zgapiania , bo już granica inspiracji zostałaprzekrocona jest w tych oto blogach. Trudno mi dociec, ktora ktorą zgapia, pewno decydującą role rozstdzygnięcia sporu jest porownanie dat:

http://jonnamaista.blogspot.com/search?updated-max=2012-04-26T14:42:00%2B03:00&max-results=5&start=10&by-date=false

i

http://psilovefashion.indiedays.com/tag/paivan-asu/

Gdy przejrzycie te dwa blogi, chocby tylko powierzchwonie, zauwazycie o co mi chodzi.

Tylko sam początek wystarczy zerknąć,miłość do tej samej marki pośceili Lexington,  te same buty, te same płaszczyki nude,  ta same torbki LV, szalik mulbery, szalik szary pashmina, ten sam zegarek, bransoletka, kolczyki,  jeansy, bluzka, okulary, ta sama fryzura…nie, to nie jest ani przypadek, ani nic fajnego, to chora fascynacja. Tylko, kto od kogo??? Czy to dobra zabawa, czy konkurencja blogerek? Która jest która? ;-)


Jonna

i

Lintu

Jonna

Torba, bransoletka, zegarek M. Korsa i poniżej Lintu ta sama torba,bransoletka, zegarek…

Jonna

i poniżej LintuAutor admin

maj 07

Autor admin

maj 07

Nowa książka Katarzyny Miller “Królowe życia”. O 14. na Facebooku bedzie konkurs, gdzie bedzie można wygrać tę książkę. Weź oddech – http://www.facebook.com/wez.oddech

Autor admin

maj 07

Wybory we Francji dobiegły końca. Po boskiej Carli  witamy Valerii.

Autor admin