lut 09
Niedziela

“>

Niedziela 2
Niedziela 2 przez gamp z wykorzystaniem pattern t shirts

“>

Camo
Camo przez gamp z wykorzystaniem cotton pants

“>

Autor admin

lut 09

 

Co zrobić przed wiosną, aby mieć zadbane stopy i nie musieć ich chować w piachu? Proste – dbać o nie przez całą zimę :-)

Ja o stopy dbam oczywiście zawsze, lubię pomalowane paznokcie mieć przez cały rok, choć w tym roku miałam małą przygodę-wypadek z paznokciem, i niestety muszę jeszcze parę tygodni poczekać aby mi poprostu paznokieć odrósł. Lubie co jakiś czas wybrać sie do pedikurzystki, reszte zabiegów robie sama w domu. Punkt po punkcie, od lat tak samo. 

1. Zmywam lakier lakier z paznokci, opiłowuje je mocnym pilnikiem na sucho. Nigdy nie robie tego na mokro, po kąpieli. 
Najlepszy kształt to kwadrat. Tak opiłowane paznokcie, wycieram i przystępuję do punktu nr 2.

2.W podobny sposób na sucho traktuję skórę pięt tarką. Nie mam dla nich litości. Dopiero potem przechodze do punktu nr 3

3. W misce z ciepłą wodą i solą do stóp moczę stopy około 5-10 minut. 

4. Osuszone stopy wsmarowuje krem do stóp z witaminą E i mocznikiem. Nadaję pięcie nawliżenia i błysku :-)  

5. Czekam aż stopy są suche i dopiero teraz przystępuję do nałożenia lakieru. 

Autor admin

lut 09

2014 się dopiero rozkręca, a co chwilę dobry film wchodzi na ekrany kin. Krótki przewodnik, co warto pooglądać, na co można się jeszcze załapać do kina, lub wypożyczyć na dvd i spędzić miło czas.

1. “Hannah Arendt”. Kto czytał książke “Wytropić Eichmana” N. Bascomb, napewno będzie chciał pooglądać ten film. Klimatyczny, samo przez się zrozumiałe, że oparty na faktach. 

 

2. Od “Wałęsy”, na którym też byłam w kinie, i wyszłam zachwycona (polecam!)  Więckiewiczem, nie minęło wiele czasu i wszedł kolejny z nim film w roli głównej “Pod mocnym aniołem”. Dla miłośników Smarzowskiego – wiadomo, obowiązkowa pozycja do obejrzenia. Jak ktoś miłośnikiem nie jest, lub przeoczył jego filmy polecam bardzo. Miałam od kilku dni przed premierą zarezerwowany bilet do kina. Ktoś kto nie lubi filmów Smarzowskiego, napewno wyjdzie z kina zdegustowany, a wręcz obrzydzony,  mnie ten film siedział w głowie kilka dni. Aż sie boję kolejnego filmu tego reżysera, której tematem ma być  rzeź wołyńska. A kto choć trochę się orientuje we wspólczesnej historii Europy, ten może sie domyślić, co ten film może nam pokazać.Po Róży, wiemy jak ten reżyser potrafi zobrazować tego typu tematy…

3. “Wilk z Wall Street”. Dobry amerykański film. Choć może sie narażę miłośnikom Leonarda, wg mnie on w wielu filmach gra zawsze tak samo, a może to wina reżyserów, którzy obsadzają go do filmów wg podobnego klucza?  Nie różnił się do Wielkiego Gatsbiego ani oszusta w “Złap mnie jeśli potrafisz”. Widz, troche może mieć wrażenie,że film jest pochwałą złodziejstwa i cwaniactwa, jakie prezentował głowny bohater, i wilu ludzi może wyjść z kina czy też wstając od TV z myślą, że fajnie tak sobie wymyślić tego typu proces okradania państwa. Także kto chętny, ten niech się nastawi na  3 godziny oglądania historii rodem z Amber Gold ;-) Choć nie powiem, że ponad 3 godziny w fotelu może przyprawić o skurcz w nogach. 

4.  ”Jack Strong” 

Uwielbiam filmy historyczne, zwłaszcza jeżeli chodzi o historie Polski. Byłam w kinie na wszystkich filmach ostanich lat związanych ze współzesną historią Polski. Wałęsa, Czarny Czwartek.Janek Wiśniewski padł, Generał Nil, Katyń,  i obecna premiera w kinach – Jack Strong. Rewelacyjne kino. Poprostu rewelacyjne. Akcja, fakty, super charakteryzacja, napięcie. Dużo czytałam o Kuklińskim, pamiętam jak wyszło na jaw,że był szpiegiem, pamiętam jego odwiedziny w Polsce, jakie wywołało to zamieszanie, także tymbardziej chciałam zobaczyć tą historię w postaci filmu. Chętnie pooglądam go raz jeszcze. 

5. Nie mogę sie już doczekać na “Kamienie na szaniec” . Mają premiere w kinie 7 marca, i już przebieram nogami,aby na nie pójść. Sam trailer mnie mocno wzrusza, bo choc wojny nie przeżylam – wiadomo, ale brałam udział w rekonstrukcji Akcji pod Arsenałem, gdyż całą swoją młodość spędziłam w harcerstwie w drużynie najpierw im. Zośki Tadeusza Zawadzkiego, a potem im. Alka Dawidowskiego. Także ten film, będzie dla mnie szczególnie ważny.

 

Autor admin

lut 09

Autor admin