mar 03

Kiedyś była taka akcja,żeby niepełnosprawnych nazywać “Sprawnymi inaczej”. Wojciech Mann na łamach Twojego Stylu, gdzie pisywał felietony zaapelował, aby nazywac go ze względu na swoje gabaryty “szczupłym inaczej”. Idąc tą stylistyką, można Lamagę nazwać “sprytnym inaczej” a głupka nazwać “mądrym inaczej”. I z takimi “mądrymi inaczej” miałam nie tak dawno do czynienia, a przyznacie,że nie ma nic bardziej zabawnego przy stoliku w pubie jak towarzystwo klasycznych idiotek. Choć przyznam,że mnie to bardziej męczyło, jak bawiło. Ale pośmiać się pośmiałam, bo serio było z czego. Ogólnie to tolerancyjna jestem, i sama za omnibusa się nie uznaję, i z ręka na sercu się przyznać potrafię, że wzoru na deltę to już nie pamiętam, a i z  wymienieniem Poczetu Królów Polski mialabym ogromny problem, ale uważam,że jak ktoś chce być uznawany za kogoś bardzo “Ą i Ę” i “bułkę przez bibułkę”, i podkłada się na głupotach  no to moi mili państwo…:-)

Podczytuje często Berberysłowo. I czasem sobie myśle, czy te przygody co ją napotykają, przygdy w stylu lingwistycznym, wchodzenia z kimś w pewien dialog rodzajowy,  to są w stylu jakie napotykają mnie. Moja codzienność jest tym wypełniona. Moja koleżanka nazywa mnie tak “Bo Tobie to sie poprpstu przytrafiają takie sprawy” ;-) .  No, ściągam takich do siebie ;-)  

Perełka nr 1:Kobieta nr1″Wbieram sie Bułgarii,bo zawsze chiałam zobaczyć morze martwe”.Ja:”Bułgaria nie leży nad martwym morzem, a czarnym”. Kobieta nr1:”Jak nie nad martwym, no co Ty! Tam jest morze martwe czarne!”.  Perłka nr2:Kobieta nr1 (ta sama osoba po chwili)”Byłam w Egipcie na rejsie po Nilu,fajnie,choć jak dopłyneliśmy do równika po 2 dniach rejsu,to było gorąco”. Przyjaciółka Kobiety nr1:”A ja wybieram sie do Austrii na narty, a nie wiecie,gdzie moge złożyć podanie o wizy. Że też do tej Austrii aby wypocząc człowiek wizy musi  załatwiać…”?  To są Mega Hity z weekendu. Wykształcone, pracujące na stanowiskach, rzekłabym decyzyjne osoby. Musiałam sie z tym z wami podzielić:-) czemu tylko ja mam mieć wesoło;-)

Autor admin