maj 10

1. Nie chce ci się imprezować

200_s

Pamiętasz ten czas, gdy zostanie w domu było uważane za przejaw nudziarstwa? Nawet, gdy lenistwo dochodziło do głosu, nie wypadało się przyznać. Wyjście na imprezę zaszczytnym obowiązkiem! Dziś potrafisz powiedzieć “nie”, a nawet nie wahasz się tego użyć, szczególnie, gdy na drugi dzień czeka praca, obowiązki rodzinne, albo po prostu chcesz ten wieczór spędzić z najbliższymi.

2. Stałeś się za kogoś odpowiedzialny


 Ktoś na Ciebie czeka w domu i spóźnienie się może go zranić. Jeśli nie zarobisz pieniędzy, ktoś przez to będzie cierpiał. Rodzina, firma, obowiązki – to wszystko powoduje, że zaczynasz żyć coraz bardziej z myślą o innych. Jakość Twego życia bezpośrednio przekłada się na jakość życia innych.

3. Doceniasz wartość pieniądza


Wydajesz mądrzej, planujesz domowy budżet i wydatki na przyszłość. Pieniądze stały się potrzebne, więc chcesz więcej zarabiać.

4. Jakość ma znaczenie

hipster-glasses21
Kiedyś jadłeś, co popadło, kupowałaś tone niepotrzebnych rzeczy “na raz”. Teraz wolisz odłożyć na jedną rzecz, jak nakupować mase pierdół.

5. Za nic w świecie nie chciałbyś znowu być młody

7533456.3
To trzeba powiedzieć głośno: ten, kto chce znowu być młody, chyba młody nigdy nie był. Dojrzałość przynosi zrozumienie działania świata, jest ulgą od niepotrzebnych zmartwień, pozwala żyć własnym, a nie cudzym życiem.

6. Przestałeś się czepiać o pierdoły

gif_320x207_928a4f
Sprawy trzeba załatwiać szybciej, nie można zbędnie przedłużać. Podobnie z kłótniami. Gdy partner się złości, uśmiechasz się i czekasz, aż mu/jej przejdzie. Szkoda energii. Podobneie w pracy, nie masz ochoty na wojny, wojenki i ploty.

7. Rozumiesz, że nigdy nie będziesz idealny

url
Nie znajdziesz księżniczki, bo nie jesteś księciem. Nie znajdziesz księcia, bo nie jesteś księżniczką. Nie pytaj też lustra o swoje piękno, bo nic ci nie odpowie. Zaczynasz mieć dystans do ludzkich przywar i wad.

8. Wyjeżdżasz czasem bez rodziny

url
Kiedyś taki wyjazd mógł oznaczać (uzasadniony) lęk, że to koniec związku. Dziś staje się celebracją czasu spędzonego z samym sobą. Tak, można iść na kawę samemu, wyjechać gdzieś i cieszyć się samotnością, a powrót do dziecka i partnera po kilku dniach tęsknoty będzie cudownym przeżyciem.

9. Twoi rodzice są super

url
Ci “niedobrzy ludzie”, którzy tak bardzo “robili na złość”, okazują się być kimś zupełnie innym. Jako rodzic zaczynasz powielać zachowania, których kiedyś nie akceptowałeś, bo rozumiesz dobre intencje, które za nimi stoją. Wybaczasz rodzicom spory z przeszłości, bo wiesz, że inaczej się nie da sprawić, by młody człowiek “wyszedł na ludzi”. 

10. Szkoda czasu na niektórych ludzi


Kiedyś się tym przejmowałeś: nienawiścią innych, plotkami, krytyką. Dziś ma to coraz mniejsze znaczenie. Wiesz, że szansa na to, by ktoś się zmienił, bywa czasem nikła, a kiedy indziej nie ma po prostu znaczenia, bo sam wybierasz, z kim się zadajesz i dlaczego.

11. Miłość się tworzy


To, ile czasu poświęcasz swemu partnerowi, jakość Twojej obecności, komunikacja, wzajemny szacunek między Wami stają się fundamentem związku. Gdy coś nie działa – rozmawiacie. Gdy wracasz do domu – całujecie się na przywitanie. Gdy z niego wychodzicie – żegnacie się. Wysyłacie do siebie miłe wiadomości i doceniacie telefon od czasu do czasu, bo to pokazuje, że zależy Wam na sobie. Nie ma dzikiego porywu emocji i zlęknionego oczekiwania: „zadzwoni czy nie?”, a w zamian pojawia się spokój i pewność, że możecie na sobie polegać. Amora z łukiem i strzałką odesłałeś do świata mitów i zastąpiłeś świadomą komunikacją. Uff, co za ulga mieć na to wpływ!Ale życie to też nie bajka. Wiesz już, że gdy przychodzi czas rozstania, nie wystarczy wysłać jednej wiadomości, czy przeprowadzić jedną, trudniejszą rozmowę – rozstanie wiąże się z rozwodem, ze wszystkimi jego konsekwencjami. 

12. Zaczynasz widzieć ryzyko, że coś się może zmienić


Szczęśliwa rodzina, stała praca, stabilność finansowa… a na przeciwnym biegunie cały ogrom wydarzeń losowych, które tylko na ciebie czyhają. Dopiero teraz, gdy ustabilizowałeś swoje życie, pojawiło się ryzyko jego utraty. Nie znają lęku ci, co nic nie mają, a Ty na tym etapie życia chcesz mieć to, do czego tyle czasu dochodziłeś.

13. Nie musisz wszystkiego robić sam. Ani wszystkiego umieć


Czas stał się najcenniejszy. Wiesz, że są pewne rzeczy, które musisz zrobić Ty, bo wiesz, co potrafisz. Dzięki temu nawet nie starasz się zabierać za rzeczy, które nie są Twoje. Dziś robisz swoje. I nie robisz czyjegoś. To piękny okres, by otwierać firmy, bo jeszcze masz motywację, a już jesteś gotowy do działania zespołowego.

14. Istnieją uniwersalne etapy w życiu


Gdy widzisz młodych ludzi i problemy, przez jakie przechodzą, z jednej strony myślisz: „Ależ to trywialne, co za strata czasu!”, a z drugiej ich rozumiesz. To dlatego, że sam przez to przechodziłeś. Wiesz, jak skończą się niektóre ich błędy, i rozumiesz, że w życiu istnieje pewna etapowość. Sam też jesteś na pewnym etapie – i z ciekawością obserwujesz, co się wydarzy za jakiś czas!

15. Jesteś seksowny jak nigdy dotąd


Choć nieco trudniej schudnąć, to jednak nigdy wcześniej nie czułeś się tak sexy. Pewność siebie jest większym afrodyzjakiem niż piękne ciało, a dawanie do myślenia lepszą formą uwodzenia niż eksponowanie zasobów. Już się nie wstydzisz. A jak się postarasz, to wyglądasz bosko, olśniewając innych.

źródło inspiracji:joemonster.org

 

 

Autor admin