gru 04

Jak co roku w grudniu, przeważnie w dniu imienin mojej teściowej wybieram sie z mężem do galerii na Worl Press Photo. To taki nasz grudniowy rytuał. W tym roku także nie odmówiliśmy sobie tej przyjemności, choć oglądanie zdjęć nie jest przyjemne, a refleksyjne, wstrząsające, czasem zabawne, choć w przeważającej części przerażająco trudne. Zawsze żałuje, że jest ich tak mało, bo moglabym tam być cały dzień i ogladać, ogladać…Jak ma z Was ktoś okazje – polecam. napewno na długo Wam zapadną te zdjęcia w pamięć i w serce.

W tym roku zwyciężyło zdjęcie portret Jodi Bieber z RPA za fotografię ukazującą młodą dziewczynę z Oruzgan, prowincji Aganistanu, której mąż uciął nos. Portret ten zapadnie mi pewno w pamięć tak jak inny portret z National Geographic autorstwa Steve McCurry “Afgańska dziewczyna”przedstawiające 14 letnią Afgankę o intrygujących oczach.


“Afganistan girl” Najbardziej znaną fotografią McCurrego jest „Afgańska dziewczyna”, przedstawiająca pierwotnie nieznaną z imienia i nazwiska młodą kobietę. McCurry wykonał to zdjęcie w 1984 roku w Pakistańskim obozie uchodźców Nasir Bagh. Twarz dziewczyny stała się znana całemu światu za sprawą opublikowania jej zdjęcia na okładce National Geographic w czerwcu 1985. Po 18 latach Steve McCurry, wraz z ekipą National Geographic, zidentyfikował kobietę jako Sharbatę Gulę. “

Inne zdjęcia z tegorocznej World Press Photo

Haiti po trzęsieniu ziemi

i zdjęcie, ktore mnie zatrzymało na kilka chwil. Jak muzyka może umilić komuś smutną rzeczywistość

i uchwycenie ułamka sekund przez Gustavo Cuevasa z  Hiszpanii. Z opisu przy zdjęciu wynikało,xe torreador po operacji wrócił do zawodu w niedługim czasie po wypadku.


Autor admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


8 × 8 =

*