lut 29

Agata Oleksiak, która wsławiła się obszydełkowaniem słynnej statui byka, symbolu Wall Street, wystawia swoje prace w Jonathan LeVine Gallery w Nowym Jorku.

Oleksiak tworzy swoje rzeźby, instalacje i kostiumy na szydełku. Jak podkreśla dziennik “Wall Street Journal”, nie ma dla niej różnicy między sztuką a życiem. Ostatnie osiem lat spędziła pokrywając przędzą wszystko – od rowerów i słynnego posągu byka, aż po własne mieszkanie w East Village na Manhattanie.

Olek wystawia w galeriach, ale też pasjonuje się sztuką ulicznątzw. knit graffiti, ruchem zainicjowanym kilka lat temu przez Amerykankę Magdę Sayeg w Houston w Teksasie. Zasłynęła owłóczkowaniem przęsła mostu w Seattle, drzew w parku, znaków drogowych w Los Angeles czy parkometrów w Nowym Jorku.

Dziś knit graffiti jest rozpatrywane w kategoriach sztuki. Często nazywane jest “nową formę street artu”, jego “feministyczną alternatywą”.

Adres strony: http://www.agataolek.com/home.html

Szarżujący Byk na Wall Street

Przed sklepem ACNE w Nowym Jorku

Poznań Pomnik Stary Marych

Autor admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


7 − 4 =

*